top
کلیپ تربیتی ، توجه به کودکان

کلیپ تربیتی ، توجه به کودکان

کارگروه تربیتی و رسانه پرتال جامع و تخصصی کودک، مهدکودک و خانواده: بهترین راه پیشگیری ودرمان مشکلهای رفتاری کودکان،توجه صحیح ومناسب به آنهاست.به حرفهای کودک، گوش دهیم و رفتارش مورد توجهمان باشد، خاطرمان باشد که باید بین تنبیه وانتقام، تمایزقائل شویم.

کلیپ تربیتی ، توجه به کودکان

رسول گرامی اسلام (ص) می فرماید: " به کودکان خود محبت کنید و نسبت به آنها ترحم نمایید. وقتی به آنها وعده دادید، وفا کنید زیرا آنها جز اینکه شما را روزی دهنده خود می بینند تصور دیگری ندارند. "
امام سجاد (ع) نیز می فرماید: "و اما حق فرزند تو این است که بدانی او از تو و پیوسته به تو در خیر و شر امر دنیاست و تو مسئول او از لحاظ نیک ادب کردن و راهنمایی به پروردگارش و کمک به طاعت او هستی. پس عمل تو درباره او، عمل کسی باشد که می داند در احسان به او پاداش، و در مسامحه و بدی نسبت به او کیفر می بیند." بر خلاف برخوردهایی که در برخی خانواده ها وجود دارد، اسلام حتی به والدین اجازه کتک زدن کودکان را نداده است.

رسول اکرم (ص) به همه انسانها اعلام می کند، همانطور که پدران و مادران، حقوقی بر فرزندان خود دارند و فرزندان در صورت ترک آن حقوق عاق می شوند، فرزندان نیز حقوقی بر پدر و مادر دارند که " پدران و مادران در صورت رعایت نکردن آن عاق فرزندان می گردند. "

پیامبر به والدین امر کرده اند که به کودکان احترام بگذارند، چراکه بی توجهی و بی احترامی به آنان باعث بروز مشکلات عاطفی زیادی در کودکان می گردد همچنین در روایتی از رسول اکرم چنین آمده است : "فرزندان خود را زیاد ببوسید ، زیرا با هر بوسه ، برای شما مقام و مرتبتی در بهشت فراهم می شود که فاصله میان هر مقامی، پانصد سال است."0 مرتبه
0 مرتبه
نظر و تجربه خود را برای دیگران ثبت کنید

تبلیغات ویژه

تجربه مادرانه
شما میتوانید در مورد موضوع زیر بحث و تبادل نظر کنید و در قسمت نظرات تجربه خود را با مادران در میان بگذارید :
موضوع انتخاب شده :
جدا کردن اتاق فرزندان
تجربه خودرا بنویسید
تبلیغات